سفارش تبلیغ
صبا ویژن

وزن یک متر مربع از درب و پنجره های آلومینیومی

وزنی که یک متر مربع از درب و پنجره های آلومینیومی دارند با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شود که این عامل ها شامل نوع پروفیل آلومینیوم، ضخامت هایی که دیواره های آن دارند، نوعی از یراق آلاتی که در آن به کار رفته است و مانند این ها. نکته ای در محاسبه وزن وجود دارد این است که باید وزن پروفیل، وزن یراق آلات و وزن شیشه به صورت جداگانه محاسبه شود.

در ادامه قصد داریم شما را با نحوه تاثیر هر یک روی وزن آشنا کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر وزن یک متر مربع درب و پنجره های آلومینیومی

  1. تاثیر نوع پروفیل استفاده شده: وزن هر متر طول پروفیل متفاوت است زیرا این مقدار با توجه به نوع آن و ضخامت دیواره های آن محاسبه می شود.
  2. تاثیر وزن یراق آلات استفاده شده Accessory: این که از چه یراق آلاتی استفاده شده است، تعیین می کند که وزن کلی چه میزان خواهد شد. آیا از یراق آلات خاص استفاده شده است یا خیر، حائز اهمیت است و این محاسبه در انواع مدل های درب و پنجره متفاوت است.
  3. تاثیر وزن شیشه استفاده شده: ساختار شیشه ها و این مورد که وزن هر میل شیشه چه میزان است در تعیین وزن کلی موثر هستند.

تمامی این عوامل از جمله عامل های پایه و مهمی هستند که در محاسبه وزن درب و پنجره ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و دیگر عوامل تاثیر گذار در این زمینه شامل وزن فریم ها، وزنی که لنگه باز شو دارد و مانند این ها است.

به عنوان سخن پایانی باید بگوییم که نقشه درب و پنجره برای آنالیز دقیق تر وزن آن ها لازم است. این کار کاملا تخصصی است و برای آگاهی از وزن باید این کار را به دست فرد خبره بسپارید تا محاسبه دقیقی را برای شما انجام دهد.